LV / RU      

 

Idejas ceļojumiem Toskānā

-------------------------------------------------------------------------------------------------


FLORENCE

Renesanses pērle. Domāju pilsēta, kuru nevar neredzēt iebraucot Itālijā. Pilsēta, kuru es mīlu un ceru iedvest mazu daļiņu no tās arī Jums.Par cik esmu oficiālā Florences gide, varēšu Jūs iepazīstināt ar visiem pilsētas noslēpumiem un nostūrīšiem ko ar kailu aci nevar pamanīt. Vienmēr uzklausot Jūsu vēlmes nolemsim kopīgi vai iekļausim programmā arī kādu muzeju.
Uz Florenci brauksim ar vilcienu. (biļetes cena turp atpakaļ 8 eiro). Līdz vilcienam brauksim ar mašīnu. Tā ir noteikti visas dienas programma.APUĪNU ALPU IEPAZĪŠANA

Jau ar braucienu mašīnā (2 stundu brauciens) iepazīsimies ar fantastisko kalnaino panorāmu. Objektu, kurus varam iekļaut ir daudzi. Tos izvēlēsimies kopīgi:

 • Obligāts apskates punkts ir VĒJA ALA www.grottadelvento.com. Šajās alās iepazīsimies ar pazemes pasauli: ar stalagmītiem, stalatītiem un ar pazemes upēm...Biļetes cenā ir iekļauta ekskursija ar gidu itāļu valodā, kuru tulkotu Jums latviešu valodā. Alas temperatūra visu cauru gadu ir plus 11 grādi. Tādēļ iesaku jebkurā gadalaikā pavasarīgu apgērbu (arī vasarā) un ērtus apavus. Alas ieejas cena 10 eiro.

 • Pilsētiņa BARGA varam teikt visā Garfagnianas zonā viselegantākā pilsētiņa. Šis senais centrs ir saglabājis viduslaiku izskatu ar šaurajām ieliņām. Skaistais 9 gs. Celtais romāniskā stila Doms, kurš ir celts visaugstākajā punktā no kura paveras visa Serchio Valle.

 • ­ VERRUCOLES CIETOKSNIS www.fortezzadelleverrucole.com Ja apskatot Vēja alu iepazīsimies ar pazemes pasauli, tad nonākot līdz šim cietoksnim, varam teikt, ka jutīsimies kā putns lidojumā redzot visu pasauli. Šī cietokšņa drupas ir saglabājušās no viduslaikiem un ir kalpojis kā aizsargcietoksni.

 • VAGLI SOTTO ar savu ezeru un «fantasmu pilsētu». Zem šī mākslīgā ezera, kurš ir veidots 1906 gadā kā hidroelektriskā centrāle ir appludināta dzelzskaļu pilsēta, kura ir saglabājusies zem ūdens un varam vēl redzēt ik pēc 10 gadiem, kad tiek izsusināts ezers. www.fabrichedicareggine.it Ko var zināt kad nākamreiz tiks izsusināts?


GASTRANOMIJAS DIENA

Par cik 12 gadus Itālijā esmu vadījusi gimenes restorānu, varētu ar šo pieredzi padalīties ar Jums.

 • Rīta pusē iepazīsimies ar pilsētiņu San Gimigniano. Kuru sauc arī par skaisto torņu pilsētiņu. Domāju viena no skaistākagām viduslaiku pilsētiņām Toskānā. Iepazīsimies ar viduslaiku dzīvi torņu mājās. Iejutīsimies viduslaiku atmosfērā, iepazīstot šī laika modi, tradīcijas un protams ēdienus, kurus varam arī nopirkt mazajos veikaliņos. Vienā nocietinājuma virsotnē varam vīna muzejā izbaudīt balto San Gimigniano tipisko vīnu Vernaccia. Baudot ne tikai vīnu, bet arī panorāmu....

 • Atgriezoties no San Gimigniano varam degustēt trifeles.Šī degustācija risinās 2 stundu ilgumā. Pirmajā stundā trifeļu meklēšana ar suņiem mezā. Otrajā stundā trifeļu produktu degustācija abinējumā ar vīnu. Cena 20 eiro no cilvēka, ja tikai 2 cilvēki 25 eiro, jo sāk ar 50 eiro.

 • Ja ir vēlēšanās gatavosim kopā vakariņas, iepazīstoties ar Toskānas virtuves tradīcijām. Un tad baudīsim vakariņas. Ēdienkarte: Bruschetta al pomodoro, Gnocchi (makaronu veids pašu gatavots), Svētku zivs recepte,Tiramisu.


ETRUSKU IEPAZĪŠANA, LEONARDO DA VINCI PILSĒTA UN VĪNU DEGUSTĀCIJA

 • Rīta pusē dodamies uz VOLTERRU ­etrusku pilsētu. Šī pilsēta ir uzcelta uz kādas minerālakmeņu raktuves, kur var atrast alabastro un citus minerāļus. Šajā pilsētiņā varam atrast daudzus veikalus ar šī akmeņa izstrādājumiem. Varēsim apbrīnot arheologisko parku ar romiešu termju, teātra un etrsku nekropoles atliekām. Kā arī ja ir vēlēšanās vienu no svarīgākajiem etrusku muzejiem Itālijā.

 • VINCI­ pilsētiņa, kura ir saistīta ar Leonardo Da Vinci. Kādā 13 gs pilī varam apskatīt Leonardo muzeju, kurā ir izstādīti viņa tehniskie izgudrojumi. 4km no Vinci atrodas Anchiano vieta, kur ir dzimis Leonardo Da Vinci. Māja, kura piederēja viņa tēvam.

 • ­ Pēc šīs pilsētiņas apskates esam pelnījuši vīna degustāciju. Tas notiks kādā fantastiskā villā blakus Vinci, kura ir piederējusi Medicu gimenei, kur viņi devās medībās. Varēsim apskatīt vīnu pagrabu evolūciju, praktiski nevis vienu, bet 3 pagrabus, jo ir saglabājušies arī senie , redzēsim arī senos darbarīkus.... Un tad tik degustēsim....www.fattoriadianella.it. Privātajiem 18 eiro. Nopirkt vīnu cenas no 4-9 eiro. Grupām 13 eiro.


RELAKSES DIENA

Pusotras stundas braucienā varam aizbraukt un baudīt termālos baseinus. Šajā zonā, kas ir netālu no Sienas, atrodas vairākas termālās struktūras, tādēļ piedāvāju Jums izvēlēties:

 • PETRIOLO TERMI.Vienīgās, kurās varam pavadīt dienu baudot termālos naturālos baseinus par brīvu. Pazīstam no Romiešu laikiem, kuru ūdens temperatūra 43 grādi, kuri atrodas upes Farma ceļā. Daudzi slaveni personāzi kā hercogi, cardināļi un Mediču gimenes locekļi ir lietojuši šos baseinus.

  Protams varam izvēlēties arī citas struktūras, kuras ir ļoti «smalkas»:

 • TERME DI CHIANCIANO. Ieejas maksa 10 eiro

 • TERME DI RAPOLANO. Ieejas maksa no pirmdienas līdz piektdienai 13 eiro. Svētku dienās 16 eiro.

CERTALDO ALTO

Pilsētiņa, kuru varam apvienot vienā dienā ar San Gimigniano vai Vinči. Pilsētiņa, kurā ir dzīvojis Džovanni Bocaccio, rakstnieks, kurš ir sarakstījis «Dekameronu» un kopā ar Danti ir viens no pirmajiempitāļu valodas pamatlicējiem. Baznīca , kurā viņš ir apglabāts.

Pilsētiņa ir interesanta, ka uz to var nok.ūt pace.oties ar gaisa vilcieniņu. Šeit varēsiet nopirkt slaveno sīpolu ievārijumu, kurš fantastiski saderas ar ga.as ēdieniem. Jūlija beigās notiek viduslaiku svētki, kuros uz šaurajām ieliņām varam iepazīties ar viduslaiku dzīvi, tradīcijām un senajiem amatiem. MERCANCIA.

LUCCA

Pilsēta, kura dibināta 180g.p.m.ē., kuru ir dibinājuši romiešu karavīri. Zem longobardu varas tā bija visas Toskānās galvaspilsēta.Lukā kādreiz atradās gandrīz 70 baznīcas, daudzas no kurām ir saglabājušās līdz mūsu laikiem. Varam iepazīties ar Puccini māju, kurā atrodas klavieres ar kurām viņš ir sacerējis «Turiandot»

 

PISA, SIENA, ELBAS SALA...

VISI UZ JŪRU....

Protams mūsu programmā nevaram aizmirst, ja ir vēlēšanās, pavadīt vienu dienu pie jūras. Šeit es nerakstīšu piedāvājumu uz kuru jūrmalu.
Atkarībā ko klients vēlas vai Viareggio, kura patreiz ir ļoti modē krievu tūristiem ar daudzajiem modes veikaliem...

Vai klinšaino jūrmalu, kur jūrā izpeldēties var tikt tikai ielecot no klinšainā krasta...
Vai varbūt apvienot Carraras marmora raktuves,kurās var iekļūt arī ekskursijā, lai saprastu un labāk novērtētu kā Mikelandzelo senos laikos brauca pats izvēlēties marmoru saviem mākslas darbiem. www.marmotour.com Un pēcpusdienā nopeldēties kādā pludmalē. Tas viss ir aptsveni pusotras stundas braucienā.
Konkrētu programmu sastādīšu, kad būšu aprunājusies ar braucējiem...


CEĻOJUMA EKSKURSIJU PROGRAMMAS BĒRNIEM

Varbūt kāda gimene vēlas veltīt kādu dienu bērniem? Arī šo programmu konkrēti nevaru ssastādīt, jo viss ir atkarīgs no vecuma, no pacietības, no interesēm... Tādēļ piedāvāju izvēlēties:

 • Ūdensparku 1,5 stundas braucienā
 • Dinosauru parku www.parcopreistorico.it Tas atrodas pilsētiņā Peccioli 20 min. Braucienā.
 • Buratino parku www.pinocchio.it Collodi.
 • Protams Vēja alas. Tā aizrauj gan bērnus, jauniešus gan pieaugušos.
 • Noteikti interesantas varētu būt marmora raktuves.
 • Ir zoologiskais dārzs 1,5 stundas braucienā (nevaru teikl, ka ir fantastisks, bet nav arī slikts...).
 • Ja ir bērni arī Florencē mūsu ekskursiju varam bāzēt uz viņiem. Piemēram visos laukumos un ieliņās, skulptūrās, māju fasādēs varam likt viņiem atrast visus iespējamos dzīvniekus, vai arī ziedu īrisu, kurš ir Florences simbols...
 • Par cik man arī ir dēls Alessio kuram ir 10 gadi, zinu kas viņos var izraisīt lielas emocijas...

PROGRAMMU NOTEIKTI GATAVOSIM KOPĪGI AR BRAUCĒJIEM UN CERU PĒC KOPĪGI PAVADĪTĀ LAIKA KĻŪSIM AR DRAUGI UN CERU JUMS IEDVEST VISMAZ MAZU DAĻIŅU NO MANAS MĪLESTĪBAS PRET ŠO MAZO PASAULES DAĻIŅU...

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 


Florence, celojums