LV / RU      

 

 

2016.gada  17.-25 septembris.
Saules un jūras debesīs noaustais sapnis – Toskāna.
1.diena..Izbraukšana no Kuldīgas plkst.4.00, Saldus plkst.5.00, Dobeles plkst. 5.30, Jelgavas plkst.6.00, Rīgas plkst.7.00 
Diena ceļā, pusdienu pauze Polijas krodziņā. Nakts viesnīcā Polijā ar brokastīm.
2. Diena. Brauciens caur Čehiju, Austriju. Nakts kempingā pie Venēcijas.
3. Diena. Castello Brollio pils.  
2. Diena. Brauciens caur Čehiju, Austriju. Nakts kempingā pie Venēcijas.<br/>3. Diena. Castello Brollio pils.
Castello Brollio pils jau vairākus gadsimtus slejas uz stāva kalna un jau no 1141.gada ir Risacollo ģimenes īpašums. No pils skatu laukumiem var skaidrā laikā redzēt Sienu, kas atrodas 20 km attālumā. Dosimies ar pils gidi ekskursijā pa pils zālēm, apmeklēsim pils muzeju, skaisto parku un vīnogu dārzus. Pils vīna pagrabā mūs gaida Chianti vīna degustācija ar uzkodām, Varbūt mums izdosies sastapt ar Brollio pils spolu-Benittino Ricasoli, kas joprojām krēslas stundās staigā pa pili. Daži viņu pilnmēnes naktīs ir redzējuši jājam ar baltu zirgu pa saviem īpašumiem, bet pavada viņu medību suņi. Pēc Risolli nāves vairākkārt barona guļumistabā palagos ir bijuši cilvēka ķermeņa nospiedumi, it kā kāds viņš būtu pats gulējis savā gultā.
Pienza 
Pienza
Pienza. Maza kalnu viduslaiku pilsētiņa ar tai tipisko noslēpumainību un romantikas piegaršu. Šaurās ieliņas, augstie torņi, mazie lodziņi ar ziedu rotātiem puķpodiņiem, bet uz lieveņa dusošs kaķis, vīna veikaliņi, kas piedāvā zonā darinātu vīnu (Brunello di Montalcino, Chianti Classico, Vernaccia, Vino nobile di Montepulciano u.t.t.), sierotavas. Daba veldzēs dvēseles un ļaus aizmirst ikdienu, bet pilsēta dāvās savu dzīvīgumu un enerģiju.
Nakts Pienza četru zvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
4. Diena. Chianciano Terme 
4. Diena. Chianciano Terme
Jau 5.gadsimtā pirms mūsu ēras senie entruski te uzcēla savu templi Sillene, kas bija pateicība dievam par ārstnieciskajiem ūdeņiem, kas te izlauzās no zemes dzīlēm.Senie romieši novērtēja ūdens dziedinošo spēku un cēla šait vietā pilis, bet Chiasnciano Termes slava izplatījās tālu aiz Romas impērijas robežām. Relaksēsimies termālajos baseinos un ja kādam būs vēlēšanās, tad ir iespēja izbaudīt arī SPA jaukumus
Sjēna 
Sjēna
Sjēna- viduslaiku pilsētiņa, kas lepojas ar slaveniem mākslas darbiem, muzejiem, greznām augstmaņu villām un tikai sev raksturīgo kulināriju. Pilsētiņas ielās muzicē džeza muzikanti, bet galvenajā laukumā katru gadu notiek zirgu skriešanas sacensības, kuru pirmsākumi meklējami viduslaikos. Tā ir viena no apburošākajām Toskānas pilsētām, kura spējusi saglabāt viduslaikiem raksturīgākās iezīmes, bet par senās Romas impērijas laikiem atgādina vilcene ar dvīņiem, kas ir pilsētiņas simbols un sastopams daudzos Sjēnas laukumos un skvēros.
Sjēnas katderāle  
Sjēnas katderāle
Sjēnas katderāle ir viena no skaistākajām un greznākajām ēkām Toskānā un pasaulē. Ne velti par to mēdz teikt, ka ieejot katedrālē Jūs variet sasniegt debesis. Katedrālē ir marmora grīdas rotātas ar gleznojumiem un tās ir lielākās, skaistākās, krāšņākās grīdas kādas jebkad, jebkur pasaulē ir tapušas.
Nakts Pienza četru zvaigžņu viesnīcā ar brokastīm
5.Diena. Pecorino sieri 
5.Diena. Pecorino sieri
Pecorino sieri. Degustēsim šos īpašos sierus, jo Toskāna ir slavena ne tikai ar saviem vīniem, bet arī sieriem. Īpašo Pecorini aitas sieru pie Pjenco gatavo sardīniešu ģimene, kas apmetusies šeit uz dzīvi
Montepulciano  
Montepulciano
Montepulciano ir renesences laika viduslaiku pilsētiņa, kas atrodas svētā kalna galā. Pēc senas leģendas pilsētiņu ir cēlis entrusku karalis Lars Parsena ne Chiusi. No pilsētiņas paveras burvīgs skats uz Umbrijas reģionu un Trasimeno ezeru. Senās pilsētiņas ielas glabā vēstures šarmu. Pilsētiņā ir filmētas epizotes no filmas”Krēsla”.
Monte Oliveto Maggiore  
Monte Oliveto Maggiore
Uz stāvas klints lepni slejas Monte Oliveto Maggiore klosteris, kas ir krāšņākais un greznākais klosteris Itālijā. Klosterī atrodas dieva Apollona templis, bet klostera kapenes ir izgrebtas kalnā. Kapeņu sienas rotā mozaīkas ar kuru skaistumu var sacensties tikai Romas Vatikāns. Klostera vīna pagrabā degustēsim mūku gatavoto vīnu, klostera aptiekā varēsim iegādāties mūku gatavotos kosmētikas produktus un smaržas, bet klostera tornī būs iespēja ieturēt pusdienas. Apmeklēsim Svēto Misi un mūku georgāniskie dziedājumi dos patiesi skaistas emocijas.
Nakts Hotel Plazza Porcari trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.

6.diena.Cingue Terra 
6.diena.Cingue Terra
Cingue Terra, jeb mākslinieku un dzejnieku krasti. Klintis, mazi krāsaini namiņi, palmas, pīnijas, milzīgi kaktusi, rozes, oleondri, balti, rožaini un sārti. Ar kuģīti dosimies braucienā uz šiem ciematiņiem, kas atrodas Monte Rosa (Sarkanajā kalnā). Ciematiņi ir celti klintīs un šaura kalnu taka ar koka tiltiņiem savieno vienu ciematiņu ar otru. Bet zem kājām zaļa lagūna un kalnu simfonija jūrā. Ik pēc pusstundas sasaucas baznīcu zvani, bet māju pagalmiņos smaržo vīnogas un citroni.... Pelde Ligūrijas jūrā.
Pietrsanta 
Pietrsanta
Pietrsanta ir maza pilsētiņa pie Ligūrijas jūras, kas lepojas ar savām zeltainajām smilšu pludmalēm, kas tiek uzskatītas par vienām no labākajām visā Toskānā. Pilsētiņu ir cēluši senie romieši un vēl šodien tā lepojas ar Svētā Martina katedrāli, kas ir celta jau 13.gadsimtā. Dosimies pie pilsētiņas vīndariem, lai baudītu šim reģionam raksturīgākos vīnus un uzkodas.
Nakts Hotel Plazza Porcari trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
7.diena.Montecatīni 
7.diena.Montecatīni
Montecatīni ir slavena kūrotpilsētiņa, ko ieskauj vīnogu dārzi un kalni. Pilsētiņa lepojas jau no romiešu laikiem ar saviem termālajiem baseiniem un pirtīm. Šeit ūdens priekus ir braucis baudīt arī B.Musolīni. Mēs dosimies arī uz termālajiem baseiniem, un ļausimies ūdens baudām, jo tās attīra ne tikai ķermeni, bet arī dvēseli un prātu.
Montecattino Alto  
Montecattino Alto
Montecattino Alto ir viduslaiku ciematiņš, kur var nokļut tikai ar gaisa vilcieniņu. Gaisa vilcieņš kalnā sākts būvēt jau 1890.gadā un savu atbalstu tā celtniecībā ir sniedzis Džuzepe Verdi. Ciematiņš lepojas ar savu klosteri, kurā dzīvo benediktīniešu mūķenes un senu baznīciņu uz kuru aizvedīs šaurās viduslaiku ieliņas. Bet no skatu platformas pavērsies neaizmirstams skats uz ieleju. Atvadu vakariņas no Toskānas krodziņā uz kalna terases, no kuras pavērsies burvīgs skats uz ieleju.

Nakts kempingā pie Venēcijas.
8.diena. 
8.diena.
Brauciens cauri Itālijai, kur ceļa malā lepni slejas majestātiskie Itālijas Dolomītalpi, kur kā paši itāļi saka enģeļi pūš stabules, Austrijai, Čehijai. Nakts trīszvaigžņu viesnīcā Bytom -Polijā brokastīm.
9.diena. mājupceļš. 
Brauciens cauri Polijai un vēlu vakarā atgriešanās mājās.
Ceļazimes cena 545 euro 
Ceļojuma cenā ietilpst:  
• transporta pakalpojumi ar komfortablu autobusu (regulējami sēdekļi, kondicionētājs, WC, audio, video);
• kafija un tēja pārbraucienu laikā autobusā;
• degviela, ceļa nodokļi, stāvlaukumu un maksas ceļu izmaksas;
• naktsmītnes: - trīszvaigžu, četru zvaigžņu viesnīcas numuri ar tualeti un dušu, kontinentālas brokastis 6 naktis.
• kempings 2 naktis.
• veselības apdrošināšana; grupas vadītāja un Toskānas gides pakalpojumi
Papildus izdevumi: 
Castello Brollio pils, pils parka apskate, ekskursija pilī ar pils gidi 15 euro.
Pusdienas Castello Brollio pils restorānā 28 euro
Relaksācija Chianciano Terme Spa 15 euro
Pecorino sieri un Toskānas vīns 17 euro
Monte Oliveto Maggiore klostera apmeklējums ar mūku radīto vīnu degustāciju klostera vīna pagrabos, gorāliskie dziedājumi klostera baznīcā 15 euro
Cingue Terra- kuģītis 25 euro
Pietrsanta – vīna degustācija ar uzkodām, ekskursija vīndaru vīnogulāju dārzos- 28 euro
Montecattino Alto gaisa vilcieniņš 7 euro
Montecattino Alto vakariņas un atvadas no Toskānas 28 euro.
Pelde Montecatīni ārstnieciskajos termalajos baseinos 10 euro.
Austiņas Sjēnā un Sjēnas pilsētas gides pakalpojumi 5 euro
Sjēnas katedrāle 6 euro
Elita tel. +393384203286- elitasaltupe@yahoo.it, vai www.celojumlade.lv. Ligita telefons 26065020 
Atstāj ziņu/jautājumu
* Vārds
Uzvārds
* E-pasts
Telefons
Piezīmes